Kolejne elektryczne autobusy na ulicach miasta

Od poniedziałku 29 kwietnia, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą już korzystać z nowych, elektrycznych autobusów marki Yutong, które kilka tygodni temu dotarły do naszego miasta z Hamburga, gdzie uprzednio drogą morską przypłynęły z Chin, gdzie też zostały wyprodukowane.

Dziewięć autobusów elektrycznych Yutong dołączyło do Miejskiego Zakładu Komunikacji, który dziś operuje jednym z najnowszych taborów w Polsce liczącym 32 pojazdy elektryczne i hybrydowe.

Budowa nowej bazy przewoźnika przy ul. Samsonowicza, rozbudowa infrastruktury drogowej, zakup ładowarek, uruchomienie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej to najważniejsze zadania ponad 100 milionowego, wieloetapowego projekt „Ekologiczny transport miejski”, który zrealizowała Gmina Ostrowiec. Dzięki tym działaniom, spółka wymieniła w 100 % tabor autobusowy i może pochwalić się bezpiecznym, ekologicznym i komfortowym transportem miejskim. Rozbudowana instalacja fotowoltaiczna do mocy 240 MW sprawia, że MZK staje się niemal zeroemisyjnym przewoźnikiem publicznym.

Nowe autobusy marki Yutong, mogą pomieścić do 70 pasażerów, a ich zasięg wynosi 350 km na jednym ładowaniu. Ich zakup za kwotę 20,5 miliona złotych był możliwy w ramach czwartego etapu projektu „Ekologiczny transport miejski”.