Bilety na aukcję WOŚP

MZK sp. z o.o. z myślą o kolekcjonerach biletów komunikacyjnych, przeznaczyła na licytację w ramach 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bilety z nowo wydrukowanej puli z numerami 0000001.

Bilety zwane „jedynkami” będą nie lada gratką dla kolekcjonerów i pasjonatów komunikacji. Na aukcji znajdą się bowiem bilety jednorazowe o nominale 1,50 zł oraz karnet dziesięcioprzejazdowy o nominale 13,50 zł. Bilet i karnet zostały wydrukowane w drukarni Polskich Kolei Państwowych S.A. w Krakowie na papierze o gramaturze 80 gr/m², właściwym dla danej drukarni z włóknami fluoroscencyjnymi widocznymi w świetle UV.

Licytacja jest prowadzona na specjalnym koncie aukcyjnym w portalu Allegro obsługiwanym przez ostrowiecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy.
Link do licytacji https://allegro.pl/oferta/karnety-i-bilety-mzk-ostrowiec-sw-nr-seryjny-0001-10162607222

Za biletami, które MZK przekazało na licytację, stoi pewna historia. Po zamówieniu druku drukarnia PKP przestała świadczyć usługi druku biletów. W ten sposób dotarła do firmy tylko jedna partia zamówienia. Dlatego spółka musiała zlecić dokończenie druku w drukarni Częstochowskich Zakładów Poligraficznych. W związku ze zmianą wykonawcy projekt graficzny zarówno biletu jak i karnetu uległ niewielkiej korekcie. Spółka zdecydowała się więc na druk ponownie całej serii, zaczynając również od numeru 0000001. Ta niecodzienna sytuacja spowodowała, że MZK weszła w posiadanie drugiego zestawu tzw. „jedynek”. Z punktu widzenia kolekcjonerskiego będzie to zapewne okazja do wzbogacenia zbiorów i kolekcji o bilety, za którymi kryje się ta konkretna historia.

Świątecznej Pomocy zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.